odszkodowania

Wypłata odszkodowania

Opublikowany on Cze 14, 2013 in komunikacyjne, odszkodowania, odszkodowanie, powypadkowe, wypadek w pracy

Wypłata odszkodowania

Zdarza się, że ubezpieczyciele zwlekają z wypłatą odszkodowania lub zaniżają jego wartość. Niewielu ludzi jest wstanie samodzielnie dochodzić swoich roszczeń. Część z nich po prostu rezygnuje z walki o swoje pieniądze i zadowala się tym, co oferuje mu towarzystwo ubezpieczeniowe. Jeśli uważamy, że odszkodowanie po wypadku, które nam przyznano jest zdecydowanie za małe, warto jest pomyśleć o skontaktowaniu się z prawnikiem, który ma doświadczenie w rozwiązywaniu tego typu spraw. Czasami dla specjalisty w tej dziedzinie jest to banalnie proste, a przeciętny człowiek nie ma pojęcia, jak się do tego zabrać. Niektórzy prawnicy pracują za prowizję, która stanowi część uzyskanych pieniędzy i w przypadku nie uzyskania odszkodowania od ubezpieczyciela nie musimy im nic płacić. Warto przeliczyć, czy taka inwestycja się nam opłaca. Z pewnością nie powinniśmy zbyt pochopnie rezygnować z dochodzenia swoich roszczeń, ale nie zawsze jest to opłacalne przedsięwzięcie. Do walki o małe kwoty zazwyczaj nie warto zaprzęgać zawodowych prawników.

Czytaj dalej

Dodatkowe ubezpieczenie

Opublikowany on Kwi 18, 2013 in komunikacyjne, odszkodowania

Dodatkowe ubezpieczenie

Przed wyjazdem na zagraniczne wakacje warto jest wykupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. W czasie urlopu może nam się przydarzyć bardzo wiele rzeczy, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Wielu ludzi lekceważy sobie jednak dobre rady przyjaciół i ostrzeżenia specjalistów. Statystycznie mamy oczywiście niewielkie szanse na to, że przydarzy nam się jakieś nieszczęście, ale negatywne konsekwencje związane z nie wykupywaniem ubezpieczenia na czas wyjazdu mogą być naprawdę duże. Odszkodowanie po wypadku może pozwolić nam na pokrycie kosztów leczenia, które w niektórych zachodnich krajach potrafią być horrendalnie wysokie. Naprawdę nie warto ryzykować i nie ma się co zbyt długo zastanawiać na wykupieniem ubezpieczenia. Można natomiast zapoznać się dokładnie ze wszystkimi ofertami dostępnymi na rynku i wybrać najkorzystniejszą. Kiedy wykupimy już ubezpieczenie, to nasze wakacje z pewnością będą spokojniejsze, ponieważ nie trzeba się już będzie martwić o niektóre rzeczy. Zawsze lepiej jest się zabezpieczyć od nieprzewidzianych okoliczności.

Czytaj dalej

Wypadek w miejscu pracy

Opublikowany on Kwi 4, 2013 in komunikacyjne, odszkodowania

Wypadek w miejscu pracy

Warunki pracy, szczególnie w przypadku wykonywania czynności na wysokościach i przy obsłudze różnorodnych maszyn, mogą zagrażać ludzkiemu bezpieczeństwu, a nawet życiu. Kiedy zdarzenie, którego uczestnik doznał uszczerbku na zdrowiu, wydarzyło się w miejscu jego pracy, należy się jemu odszkodowanie powypadkowe. Większość pracowników ubiega się o odszkodowanie powypadkowe w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, niewielu spośród nich zdaje sobie jednak sprawę z tego, że pieniężną rekompensatę za wypadek w miejscu pracy można otrzymać także z polisy OC pracodawcy. Zakłady pracy są objęte programem szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przeszkoleniem do konkretnego stanowiska pracy i związanego z nią zakresu czynności. Pomimo tego, wciąż zdarza się niepokojąco dużo wypadków w pracy. Dzieje się tak przede wszystkim na skutek szkoleń BHP niedostosowanych do realiów czynności pracy, zaniedbań, nawet drobnych, pracowników i pracodawców, niewłaściwego przygotowania i zabezpieczenia stanowiska pracy oraz używania przestarzałego, wadliwego lub uszkodzonego sprzętu. Poszkodowanemu pracownikowi przysługuje odszkodowanie powypadkowe za utratę zdrowia i dochodów w związku z nieobecnością w pracy, poniesione koszty leczenia i dojazdy do placówek zdrowia, a także ewentualna renta wyrównawcza i zdrowotna.

http://www.pharos.pl/ Lexstrada Czytaj dalej

Wypadek na dużych wysokościach

Opublikowany on Lut 10, 2013 in komunikacyjne, odszkodowania, odszkodowanie, powypadkowe

Wypadek na dużych wysokościach

Państwowa Inspekcja Pracy wprowadziła w 2009 roku program „Szanuj życie – bezpieczna praca na wysokościach”. Wypadek w pracy na dużych wysokościach bardzo często kończy się dla budowlańca tragicznie. Szacuje się,  że co drugie śmiertelne zdarzenie na placu budowy przytrafia się nowo zatrudnionemu pracownikowi. Program „Szanuj życie – bezpieczna praca na wysokościach” polega na przeprowadzaniu inspekcji bezpieczeństwa na konkretnej budowie wraz ze wskazaniem wszelkich niedociągnięć i rozwiązań, które zwiększą bezpieczeństwo pracowników. Kiedy zastosowane zostaną wszelkie wskazówki tak, aby żaden wypadek w pracy na wysokości nie mógł się zdarzyć, inspektor Państwowej Inspekcji Pracy kontroluje wprowadzone zmiany w zakresie bezpieczeństwa wykonywania czynności zawodowych i wystawia budowie specjalne świadectwo pozytywnego ukończenia programu. Każdy przedsiębiorca z branży budowlanej może zgłosić swoją budowę do programu w okręgowym Inspektoracie Pracy. Od momentu uruchomienia projektu inspektorzy skontrolowali już i zapewnili bezpieczeństwo na kilku tysiącach placów budowy w całej Polsce.

Czytaj dalej